איטום לבניינים

בניין שלא מתוחזק כראוי – סביר שיסבול מבעיות רטיבות בקירות המבנה. בין אם מדובר בבניין ישן או חדש. רטיבות בקירות יכולה להיגרם ממספר גורמים החל משינוי אקלים, מזג אוויר וכמויות משקעים גדולה. ובגלל שישנה קירות ישנים שסופגים גם נקיק קטן בבניין יכול להוות בעיה ונזק של ממש.

הגורמים העיקריים לרטיבות בקירות – לחות, חדירת מים מהגג, פגמים בבנייה, איטום לקוי ועוד. מה שהרבה קבלני איטום עושים הוא טשטוש הבעיה וטיפול קוסמטי לבניין במקום לטפל בשורש הבעיה – מה שמביא לפתרון לזמן קצר במקום פתרון לזמן ארוך. בנוסף יש לבצע פעולות מניעה איטום כמו ניקוז המים, תיקום הבלאי ועוד ועוד.

זיהוי רטיבות – ישנם כמה דרכים כאשר הדרך הראשית היא הויזואלית – כתמי רטיבות הגורמים לקילוף הצבע, שינוי צבע, ריקבון, עובש ועוד. לפעמים גם יש ריח מעופש שמורגש. כאשר מזמינים קבלן איטום לטפל חשוב שיגיע עם הציוד המתאים כדי לבצע בדיקה יסודית ולאתר את שורש הבעיה ולטפל בה מהיסוד.

אופן הטיפול – כאשר מזהים רטיבות בקירות הבניין בייחוד בבניין שסובל מהזנחה, יש לזהות ולטפל בבעיה בשורשה, מה גרם לרטיבות, איפה האיטום לא מספיק חזק כדי לטפל ומה אפשר לעשות כדי למנוע עד כמה שניתן בעתיד הקרוב בעיית רטיבות. בנוסף יש לבצע תחזוקה שוטפת של הגגות והמרתפים שכן המקומותת הללו חשופים יותר לחדירה של מים. כדי לטפל בבעיה יש להזמין קבלן איטום המתמחה בקירות חיצוניים – קבלן המגיע עם ידע, נסיון והמכשור המתאים. אם הבניין גבוה אז כמובן גם חברה שמבצעת עבודות בגובה.

איטום הקירות – הרבה פעמים יש פיצוץ או נזילה מהצנרת שנמצאת בתוך הקירות כמו מערכות מים, אינסטלציה, חימום ועוד. מספיק יש חור קטנטן המטפטף – יכול לגרום לנזק משמעותי. לכן חשוב מאוד לבחור קבלן איטום המגיע עם מכשור מתקדם כמו מצלמה תרמית – המבצע עבודה יסודית ומקיפה שייתן לכם שקט לאורך טווח.

לאחר שאיתרנו את הנזילה, מטפלים באופן נקודתי במקור הבעיה על ידי חומרים איכותיים המותאמים לאופי הבניין ולאחר מכן מטשטשים את הרטיבות בקירות.

מהרגע שמזהים רטיבות חשוב מאוד לפנות לקבלן איטום מקצועי שיטפל בבעיה ביסודה. בייחוד לפני החורף יש לטפל בבניין ולהכין אותו לחורף, כך שאם יודעים שמסתמנת בעיית רטיבות, טיפול נכון ומקדים לבניין יכול למנוע נזק רב לבניין ולכיס.